Navigáció: Kezdőlap / Egyéb / Március 15 Szászrégenben

Március 15 Szászrégenben

Március 15-i rendezvények Szászrégenben

*

A Radnótfájai Református Egyházközségben március 13-án, vasárnap emlékeznek meg az 1848-49-es forradalom és szabdságharc 163. évfordulójára.

A régi radnótfájai református templomban, a délelőtt 11 órai istentiszteleten igét hírdet Székely György helybéli lelkipásztor.

Ezt követően a templom előtti turulmadaras emlékoszlop előtt köszöntő beszédet mond Erős Csaba mérnök, megyei tanácsos, majd Nagy Attila történelem szakos tanár Március 15 jelentőségéről tart előadást.

Fellép Géczi János az Ifjúsági Ház előadója, a Radnótfájai Református Egyházközség Vegyes Kara melyet az Egyházközség Cserkészcsapatának ünnepi műsora követ Magyari Levente, csapatvezető-öregcserkész vezetésével.

A koszorúzást követően Aszalos Gábor a Szászrégeni RMDSZ ügyvezető elnöke, köszönti a jelenlevőket.

A radnótfájai rendezvény koszorúzással zárul.

**

Az RMDSz szászrégeni szervezete meghív minden ünnepelni vágyót az 1848-49-es forradalom és szabdságharc emlékére szervezett központi rendezvényre, melyet, március 15-én kedden 13.00 órai kezdettel tart a római katolikus templomkertben, a Petőfi szobor előtt.

A jelenlevőket Csiszér Imre római katolikus plébános köszönti. Köszöntő beszédet tart Nagy András Szászrégen polgármestere. Az Augustin Maior iskolaközpont magyar diákjai az alkalomhoz illő műsort mutatnak be. Áldást mond Tamás Endre Ottó református lelkipásztor. Közreműködik a város fúvószenakara. A rendezvény koszorúzással és a Himnusz elénekléséval zárul.

***

A SZÁSZRÉGENI HUMANA REGUN EGYESÜLET és a SZÁSZRÉGENI EUGEN NICOARĂ MŰVELŐDÉSI HÁZ szeretettel meghívja Vannak napok, melyek nem szállnak el… című előadásra, melyet az 1848-49-es forradalom és szabdságharc emlékére szerveztek.

Helyszín: Művelődési Ház nagyterme

Időpont: 2011. március 15. – 18.00 óra

Fellép:

-Csim-Bumm gyerek és ifjúsági színjátszó csoport,

-a szászrégeni Rügyecskék néptánccsoport,

-a Petru Maior Iskolaközpont néptánccsoportja,

-a marosfelfalusi Bíborka néptánccsoport,

-az Öröktűz Ápolói valamint a Lármatűz hagyományőrző csoportok

-Virginás Árpád és Géczi Jancsi előadók

A belépés ingyenes. A szervezők mindenkit szeretettel várnak!

Fábián András

Március 15-i rendezvények Szászrégenben

*

A Radnótfájai Református Egyházközségben március 13-án, vasárnap emlékeznek meg az 1848-49-es forradalom és szabdságharc 163. évfordulójára.

A régi radnótfájai református templomban, a délelőtt 11 órai istentiszteleten igét hírdet Székely György helybéli lelkipásztor.

Ezt követően a templom előtti turulmadaras emlékoszlop előtt köszöntő beszédet mond Erős Csaba mérnök, megyei tanácsos, majd Nagy Attila történelem szakos tanár Március 15 jelentőségéről tart előadást.

Fellép Géczi János az Ifjúsági Ház előadója, a Radnótfájai Református Egyházközség Vegyes Kara melyet az Egyházközség Cserkészcsapatának ünnepi műsora követ Magyari Levente, csapatvezető-öregcserkész vezetésével.

A koszorúzást követően Aszalos Gábor a Szászrégeni RMDSZ ügyvezető elnöke, köszönti a jelenlevőket.

A radnótfájai rendezvény koszorúzással zárul.

**

Az RMDSz szászrégeni szervezete meghív minden ünnepelni vágyót az 1848-49-es forradalom és szabdságharc emlékére szervezett központi rendezvényre, melyet, március 15-én kedden 13.00 órai kezdettel tart a római katolikus templomkertben, a Petőfi szobor előtt.

A jelenlevőket Csiszér Imre római katolikus plébános köszönti. Köszöntő beszédet tart Nagy András Szászrégen polgármestere. Az Augustin Maior iskolaközpont magyar diákjai az alkalomhoz illő műsort mutatnak be. Áldást mond Tamás Endre Ottó református lelkipásztor. Közreműködik a város fúvószenakara. A rendezvény koszorúzással és a Himnusz elénekléséval zárul.

***

A SZÁSZRÉGENI HUMANA REGUN EGYESÜLET és a SZÁSZRÉGENI EUGEN NICOARĂ MŰVELŐDÉSI HÁZ szeretettel meghívja Vannak napok, melyek nem szállnak el… című előadásra, melyet az 1848-49-es forradalom és szabdságharc emlékére szerveztek.

Helyszín: Művelődési Ház nagyterme

Időpont: 2011. március 15. – 18.00 óra

Fellép:

-Csim-Bumm gyerek és ifjúsági színjátszó csoport,

-a szászrégeni Rügyecskék néptánccsoport,

-a Petru Maior Iskolaközpont néptánccsoportja,

-a marosfelfalusi Bíborka néptánccsoport,

-az Öröktűz Ápolói valamint a Lármatűz hagyományőrző csoportok

-Virginás Árpád és Géczi Jancsi előadók

A belépés ingyenes. A szervezők mindenkit szeretettel várnak!

Fábián András

A szerző vmlinuz

Hozzászólások lezárva

Az oldal tetejére