Gólzáporos hazai gyôzelem

Szászrégeni Viitorul – Magura Bákó 9-0 (5-0)

A román nôi labdarúgás másodosztályában a Szászrégeni Viitorul a Bákói Magura együttesét látta vendégül. Miután két héttel ezelôtt 10-0- s kiütésés gyôzelmet arattak a marosvásárhelyi Ladies otthonában, Costan Vasile tanítványai folytatták az örömfocit és a gólgyártást. Említésre méltó, hogy az A osztályban igencsak gyengélkedô Viitorul a nyári szünetben alaposan megerôsödött. A bákói gárda csupán az elmúlt évben alakult, s ez a szombat délutáni játékán is meglátszott. A vendégek az északi csoport legszerényebb képességû alakulatát képezik, néhány játékosnak pillanatnyilag még az is komoly nehézséget okoz, amikor labdába kell rúgni! A két együttes között óriási volt a különbség…

A találkozót gyakorlatilag egy kapura játszották, a vendégek ritkán lépték át a középpályát, és csupán két alkalommal jutottak a labdával a büntetôterületre. Az egyetlen kapura küldött rúgásuk az 50. percben volt, amikor Anghel beadás-lövését Korpos könnyedén hárította. A szászrégeniek a kilenc gól mellett még öt-hat hatalmas gólhelyzetet kihagytak, Casoni (3), Butiurca, Marcea és Zamfir révén. A kilenc találatból három büntetôbôl született, ám mindhárom tizenegyest Kusztos László marosvásárhelyi játékvezetô teljesen jogosan ítélte.

A gólok története:

1-0, 3. perc: Vanu jobb oldali szögletét követôen Kiss közelrôl a kapuba továbbított;

2-0, 13. perc: Pop Cristina magabíztosan értékesítette az elsô büntetôt;

3-0, 22. perc: Kiss kitûnô kiugratása után Casoni mintegy 9 méterrôl a hálóba küldte a pöttyöst;

4-0, 24. perc: Casoni egyedül maradt a kapussal, és néhány méterrôl könnyedén betalált Popa kapujába;

5-0, 28. perc: Zamfir a büntetôterületrôl lôtt kapura, és ötgólosra növelte csapata elônyét;

6-0, 59. perc: Kiss pontos jobb oldali beívelésébôl Marcea látványosan fejelt Popa hálójába;

7-0, 63. perc: Casoni kiharcolt egy büntetôt, amit Pop Cristina magabiztosan értékesített;

8-0, 81. perc: a kezezés miatt megítélt újabb tizenegyest Kiss váltotta gólra;

9-0, 90., perc: Zamfir a büntetôterület közepérôl a vendégek kapujába lôtt.

A két csapat összetétele:

* Szászrégeni Viitorul: Korpos – Pop C. (61. Frânc), Lica (65. Bostiog), Györfi (53. Magocs), Pop Cr., Marcea, Vanu, Butiurca (65. Andone), Zamfir, Kiss, Casoni.

* Magura Bákó: Popa – Andronic, Popoviciu, Ardeleanu, Moroiu, Anghel, Zârzu, Ignat, Gavrila, Marin, Trefas.

Játékvezetôk: Kusztos László – Albu Bálint, Tanasuc Andra (mindhárman Marosvásárhelyrôl).

Incze Antal-Loránd

About szászrégen.ro

Egy akinek nem tetszik a jelenlegi helyzet.

Check Also

A nyárádtőiek kihagyott gólhelyzetei megbosszulták magukat.

Harminchat év szünet után rendeztek újra 2. ligás mérkőzést Szászrégenben, azonban nem a helybeli Avântul, …