Navigáció: Kezdőlap / Városi hírek / Koós Ferenc emléknapok 2018 október 19-21

Koós Ferenc emléknapok 2018 október 19-21

Koós Ferenc (1828-2018) születésének 190. éve emlékére, közösségünk három napos ünnepet tart. Ennek célja az emlékíró, néprajzkutató, pedagógus, népnevelő, lelkész, közösségformáló egyén, életútjának megismerése, népszerűsítése.
Városunk apraja- nagyja előadások, vándorképkiállítás, kerekasztal beszélgetés, életfilm vetítés, játékok, emléktábla avatás, ünnepi istentisztelet, koszorúzás révén tiszteleg nagy elődünk előtt. Mindezek színesebbé és emlékezetesebbé teszik rendezvényünket.
Vegyen Ön is részt városunk legnagyobb magyar szülöttje emlékünnepén!

Koós Ferenc 1828. október 18-án született Magyarrégenben. Nemzetőr, Kossuth-huszár, majd lelkipásztor. Bukarestben dalárdát szervez, iskolát alapít, templomot épít. A bukaresti magyar kaszinó (művelődési ház) – a Hunnia – alapítója, majd a dévai tanítóképző tanára és igazgatója. Élete során cikkei, beszédei, levelei sokasága jelentek meg nyomtatásban különböző lapokban, évkönyvekben. 37 lapnak volt a munkatársa. Újságírói munkásságának fontos részét teszik ki a műfordításai román, francia és olasz műveket tolmácsolt.

A Koós Ferenc emléknapok programja:
Október 19-én, péntek délután 6:00 órakor a Petru Maior városi könyvtár előadótermében kerül sor a hivatalos megnyitóra. Koós Ferenc élete és emlékei címen dr. Nagy Éva, a bukaresti Koós Ferenc Kör részéről tart előadást, melyet rövidfilm vetítése követ. Csupán Eduárd tanár, képzőművész, Koós Ferenc életútja című fénykép kiállítást mutatja be.
Október 20-án szombat délben 12:00 órakor, a magyarrégeni szülőházán, Koós Ferenc emléktábla leleplezésén vehetnek részt az érdeklődők, melyet a magyarrégeni 37-es számú Koós Ferenc cserkészcsapat tevékenysége követ.
Délután 4:00 órai kezdettel a Radnótfáji Református Kistemplom előadótermében kerekasztal beszélgetés lesz a „Réges Régen” helytörténeti vetélkedő győzteseivel. Moderátor Nagy F. Attila tanár. A rendezvény a fényképkiállítás megtekintésével zárul.
A rendezvénysorozat következő helyszíne délután 6:00 órai kezdettel a DIÓ-Ház. Itt Székely Rozália tanárnő szervezésében filmvetítés és diák előadások lesznek.
Vasárnap, október 21-én délelőtt 10:00 órától a magyarrégeni református templomban Biró Sándor lelkipásztor ünnepi istentiszteletre várja a híveket. Demeter József református lelkipásztor Koós Ferenc, A regáti magyarok apostola címen tart előadást. Ekkor kerül sor Koós Ferenc szobrának megkoszorúzására is.
A Koós Ferenc emléknapok szervezői a Humana Regun Egyesület, a Kemény János Művelődési Társaság, a Szászrégeni Rákóczi Szövetség, a Magyarrégeni Református Egyházközség, a DIO – Ház Egyesület, a Radnótfáji Református Egyházközség, és a Bukaresti Koós Ferenc Kör. Partner és támogató Szászrégen polgármesteri hivatala és a helyi tanács.
A szervezők mindenkit szeretettel várnak a háromnapos rendezvényre.
Várjuk nagy szeretettel!
Kemény János Művelődési Társaság

A szerző szászrégen.ro

Egy akinek nem tetszik a jelenlegi helyzet.

Hozzászólások lezárva

Az oldal tetejére