Navigáció: Kezdőlap / Egyéb / Magyar Arany Érdemkereszt. Gratulálunk – Istvan Ady Tiszteletes Úrnak.

Magyar Arany Érdemkereszt. Gratulálunk – Istvan Ady Tiszteletes Úrnak.

Március 15-i nemzeti ünnepünk alkalmából tizenkét Székelyföldhöz köthető közéleti személyiségnek adományozott rangos állami kitüntetéseket Novák Katalin, Magyarország köztársasági elnöke. Példaértékű, önzetlen munkájukért pénteken vehették át a díjakat a Mikó-vár Bástyatermében. A kitüntetéseket Tóth László főkonzul adta át a díjazottaknak.

Állami kitüntetésben részesült:

➡️Adi István Levente – a Magyarfülpösi Református Egyházközség lelkésze, a Szivárvány Alapítvány elnöke, a Magyarfülpösi és Szászrégeni Szórványkollégium

➡️dr. Márton László – gépészmérnök, a gyergyószentmiklósi Mecatex Kft. igazgatója, a budapesti Közművelődési Ismeretterjesztő Társulat elnökségi tagja – Magyar Érdemrend lovagkeresztje➡️Demeter Dénes – a Magyar Unitárius Egyház Székelyudvarhelyi Egyházköre Városfalvi Egyházközségének énekvezére – Magyar Arany Érdemkereszt➡️Haller Béla – a Castellum Alapítvány és a Teleki Téka Alapítvány elnöke, a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum nyugalmazott tanára – Magyar Arany Érdemkereszt➡️István Ildikó – a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola népdal és néptáncoktatója – Magyar Arany Érdemkereszt➡️Kányádi György Attila – a Nagygalambfalvi Református Egyházközség lelkipásztora – Magyar Arany Érdemkereszt➡️Kusztura Sándor – festőművész – Magyar Arany Érdemkereszt➡️Máthé Mária – a Homoródszentpéteri Unitárius Egyházközség nyugalmazott unitárius énekvezére – Magyar Arany Érdemkereszt➡️Nemes Levente – színművész, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház volt igazgatója – Magyar Arany Érdemkereszt➡️Orbán-Kis Károly – orvos, egyetemi oktató, a Marosvásárhelyi George Emil Palade Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány és Technológiai Egyetem, Élettani Tanszékének előadó tanára – Magyar Arany Érdemkereszt➡️Péterffy Gyöngyi – költő, nyugalmazott általános iskolai tanár – Magyar AranyÉrdemkereszt➡️Tamás Levente – a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium igazgatója – Magyar Arany ÉrdemkeresztEzúton is gratulálunk díjazottaknak!

Magyarország Főkonzulátusa Csíkszereda

A szerző szászrégen.ro

Egy akinek nem tetszik a jelenlegi helyzet.

Hozzászólások lezárva

Az oldal tetejére