Avântul: Elsô félidôben „osztályismétlô”, a másodikban jeles

A labdarúgó harmadvonal V. csoportjának éllovasi pozícióját birtokló szászrégeniek a bajnoki pontvadászat tizedik játéknapján a középmezônyben tanyázó kolozsváriakkal kellett megküzdjenek. Az elmúlt hazai pályás mérkôzésekkel ellentétben ezúttal szépszámú, csaknem 300 fôs nézôsereg foglalt helyet a lelátókon. Nagy valószínûség szerint a csapat remek szezonbeli szereplésének köszönhetôen egy mintegy 15-20 fiatalból álló, tapasztalatlan, ám annál lelkesebb szurkolótábor is megjelent a tribünön, és végig buzdította az Avântult.

Lévén, hogy a szászrégeniek kiváló mérleggel vezetik a tabellát, az elvárások Stoica Vili tanítványai irányában egyre nagyobbak. Nem csoda, hogy sokan csalódtak az elsô félidei teljesítményt látva: az alakulat nagyon halvány, mondhatni kiábrándító produkcióval rukkolt elô. Noha többet kezdeményeztek, Truta és társai az elsô félidôben nem dolgoztak ki egyetlen veszélyes gólszerzési lehetôséget sem. Mi több, az elsô kapura rúgás a 29. percig váratott magára, amikor Saim 22 méteres szabadrúgását a vendégkapus könnyedén hárította. Ezzel szemben a kolozsváriak bátor és dicséretes játékkal igyekeztek meglepetést szerezni. Két alkalommal komoly veszélybe sodorták Iakob kapuját, ám Siecoban (21.), valamint Bucur (31.) erôs lövését a hazaiak hálóôre kitûnô reflexszel hárította. Két ízben kecsegtetô szögbôl végezhettek el szabadrúgást, ám Lupu (18.), valamint Bota (24.) kísérlete egyaránt célt tévesztett. Nem így a 37. percben, amikor a Sanatatea vezetéshez jutott: Siecoban határozottan áttört az álmélkodó szászrégeniek védôfalán, s mintegy 10 méterrôl, egy jól helyezett lövéssel a hálóba küldte a pöttyöst: 0-1. A lecke ezzel fel volt adva.

Nem tudjuk, mi történt szünetben a szászrégeniek öltözôjében, mindenesetre a pihenô után mintha egy egészen másik gárda lépett volna pályára. A 49. percben Saim hajszálpontos jobb oldali szögletébôl Bolbos még kevéssel mellé bólintott, de már jelezte ezzel, hogy ébredeznek a pályaválasztók… Ezt követôen az elsô felvonásban igencsak gyengélkedô szászrégeniek valósággal megtáltosodtak, hiszen alig huszonhárom perc leforgása alatt nem kevesebb, mint négy alkalommal sikerült bevenniük Todoran kapuját! Az 55. percben, egy bal oldali szabadrúgásból Saim Bolbos fejére varázsolta a labdát, aki egyenlített: 1-1. Három peccel késôbb pedig Luca Paul lôtt védhetetlenül és látványosan a vendégkapuba: 2-1. A 64. percben, az egyre kimagaslóbban teljesítô és a csapat alapemberévé váló, fiatal Gliga Ciprian egyéni akcióját követôen a büntetôterület vonaláról kilôtte a hosszú sarkot: 3-1. Az Avântul örömfocija közben néha a Sanatatea is „megszólalt”, ám Lupu, Siecoban és Gáspár képtelenek voltak bevenni a régeniek kapuját. Az összecsapás utolsó találata a 78. perc eseménye volt: Dézsi, dicséretre méltó akciója végén, önzetlenül kiszolgálta Trutát, aki mintegy 23 méterrôl a hálóba küldte a játékszert: 4-1.

A szászrégeniek a csapnivaló elsô játékrész után a sziporkázó második felvonásnak köszönhetôen megérdemelt sikert arattak, továbbra is megôrizve az éllovasi pozíciót. Azonban a látottak alapján feltevôdik egy teljesen jogos kérdés: hogyan nyújthat ennyire ellentmondásos teljesítményt a két félidôben egy listavezetô? Stoica Vili vezetôedzônek mindenképpen el kell gondolkodnia rajta.

Jegyzôkönyv

Labdarúgó 3. liga, V. csoport, 10. forduló: Szászrégeni Avântul – Kolozsvári Sanatatea 4-1 (0-1)

Szászrégen, Avântul-pálya, 300 nézô. Vezette: Razvan Dragoi, Alin Botas (mindketten Temesvár), Alina Mihoc (Arad)

Gólszerzôk: Bolbos (55.), Luca Paul (58.), Gliga (64.), Truta (78.), illetve Siecoban (37.)

Avântul: Iakob – Luca Ad., Bolbos (84. Bakos I.), Merdariu, Sîplacan (90+1. Lostun), Luca P., Saim (81. Csög), Gliga C., Truta, Murar (73. Stoica R.), Dézsi

Sanatatea: Todoran – Bucur, Sos, Balatici (59. Moldovan H.), Paul Cr., Gît, Cristea, Kis, Siecoban, Lupu (70. Gáspár S.), Bota

További eredmények a 10. fordulóból: Zilah – Radnót 1-0, Magyargáld – Fugyivásárhely 1-0, Székelyudvarhely – Csíkszereda 0-3, Lénárdfalva – Balázsháza 4-1, Nemeszsuk – Nagyváradi Luceafarul 1-1, Dés – Máramarossziget 0-1.

Check Also

A nyárádtőiek kihagyott gólhelyzetei megbosszulták magukat.

Harminchat év szünet után rendeztek újra 2. ligás mérkőzést Szászrégenben, azonban nem a helybeli Avântul, …