Navigáció: Kezdőlap / Sport / Megszakadt a szászrégeniek győzelmi sorozata

Megszakadt a szászrégeniek győzelmi sorozata

A labdarúgó harmadosztály őszi pontvadászatának utolsó játéknapján a Dési Unireát látta vendégül az Avântul. Mindkét együttes közvetlenül az éllovas mögött, az élbolyban foglalt helyet, így érdekes mérkőzés ígérkezett.

A házigazdák kezdték jobban a találkozót, már a 3.percben gólhelyzetet jegyezhettünk: Covaciu jobb oldali szabadrúgását követően Bujor mintegy 6 méterről fejelhetett kapura, D. Fărcaș kapuvédő azonban résen volt. A 21. percben a Răzvan Dan legénysége megszerezte a vezetést: Covaciu remek ütemben, hosszan ugratta ki Murart, aki a büntetőterület közepéből, egy eléggé erőtlen lövéssel bevette a désiek hálóját (1-0). A 23. percben a házigazdák kétgólosra növelhették volna előnyüket, ám Covaciu hajszálpontosan elvégzett jobb oldali szögletét Murar kecsegtető szögből melléfejelte! 2-0 helyett öt perccel később a lendületesen futballozó vendégek kiegyenlítették az állást: Vomir jobb szélről érkező passzát pár méterre a kaputól két dési várta, ám a hazaiaktól Bugnar olyan szerencsétlenül kanalazott a labdába, hogy a játékszert védhetetlenül a saját hálójába bombázta (1-1) ! A túlnyomórészt fiatalokból álló vendégcsapat az első félidő hajrájában a vezetést is megszerezte: Giurgean nem túlzottan erős lövését Vlasa elügyetlenkedte, a szemfüles Andrei Pop pedig a kapu torkából könyörtelenül a léc alá vágta a labdát (1-2)!

A második játékrészben sokkal gyengébben focizott mindkét csapat, s bár a házigazdák többet támadtak, említésre méltó gólszerzési lehetőségig ritkán jutottak. Újabb találatot pedig egyik fél sem szerzett. Noha Baki Nimród, valamint Ovidiu Covaciu teljesítménye dicséretes, Harkó igyekezete pedig figyelemre méltó, mindez kevésnek bizonyult az üdvösséghez. A szászrégeni futballszerető közönség pedig újra biztos lehet: harminchárom év uán sem dédelgethet 2. ligás álmokat.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport 9. forduló: Szászrégeni Avântul – Dési Unirea 1-2 (1-2)

Szászrégen, Avântul-pálya, napsütéses időjárás. Vezette: Marius Naidin, Lucian Tănase, Cristian Cosmescu (mindhárman Pitești). Ellenőr: Vlad Călușer (Mezőszabad), Dan Jiga (Beszterce).

Gólszerzők: Ad. Murar (21.), illetve C. Bugnar (28 – öngól), An. Pop (44.).

Avântul: Vlasa – Bugnar, S. Chirilă, Merdariu, Baki N., P. Luca (68. C. Chirilă), R. Moldovan ( 71. R. Gabor), Covaciu, Harkó, Murar, Bujor.

Dés: D. Fărcaș – Chira, Papp, Kereki (65. Blaj), Cătinean, Vomir, Ad. Pop (83. B. Pop), Cocian, An. Pop, Frasineanu, Giurgean.