Navigáció: Kezdőlap / Erdélyi hírek / Az unió a székelyeknek adott igazat, az románok a Heinekennek.

Az unió a székelyeknek adott igazat, az románok a Heinekennek.

A román bíróság betiltotta az Igazi Csíki Sör gyártását – fellebbezési lehetőség nincs, harminc napon belül mindent meg kell semmisíteni
Betiltotta a marosvásárhelyi táblabíróság az Igazi Csíki Sör gyártását és újra a Heinekennek kedvezett! – adta hírül a sörmanufaktúra a Facebook-oldalán posztolt kép mellett. A hírt a cég jogi képviselője, Hajdu Gábor ügyvéd is megerősítette a Maszolnak. A Facebook-oldalon közölt bejegyzés szerint a bíróság arra kötelezte az Igazi Csíki Sör gyártóit, hogy harminc napon belül semmisítsen meg „minden tárgyat és eszközt”. Mint írják, ezt a döntést annak ellenére hozta meg a román ítélőszék, hogy december 9-én az Európai Márkahivatal másodfokon is székely gyártónak ítélte a márkát. „Az unió döntését a román bíróság ezzel a döntésével figyelmen kívül hagyta!” – fogalmaznak.
„Ez egy támadás egy székely vállalkozással szemben, amely felvállalta az identitását, a magyar nyelvet és szimbólumai használatát!” – vonják le a következtetést. A bejegyzésben a cég emlékeztet: az Igazi Csíki Sör székelyföldi gyáraiban jelenleg 140 ember dolgozik. Fellebbezési lehetőség nincs Hajdu Gábor, az Igazi Csíki Sört gyártó cég jogi képviselője a Maszolnak elmondta, a marosvásárhelyi táblabíróságon jogerős ítélet született a termék gyártásának és forgalmazásának a letiltásáról, fellebbezési lehetőség nincs. Az ügyvéd megerősítette, hogy az ítélet szerint meg kell semmisíteni az Igazi Csíki Sör gyártásánál használt, ezzel a márkanévvel ellátott eszközöket is. Tájékoztatása szerint Lénárd András többségi tulajdonos keresi a megoldást arra, hogy a manufaktúra alkalmazottai megőrizzék munkahelyüket. Az ügyvéd emlékeztetett, a Heineken 2012-ben indított pert az Igazi Csíki Sör gyártója ellen. A multinacionális vállalat a termék gyártásának és forgalmazásának a leállítását kérte, arra hivatkozva, hogy összetéveszthető a Heineken Ciuc nevű söreivel. Ebben a perben született pénteken jogerős ítélet. (Maszol nyomán) Frissítés: Az ítélet egy székelyföldi magyar cég elleni támadás Lénárd András többségi tulajdonos a Mihírnek nyilatkozva elmondta: „A spanyolországi Alicantéban működő Európai Márkahivatal legutóbb tavaly december 9-én másodfokon is nekünk ítélte a márkát. A tárgyaláson hiába magyaráztuk, hogy ez mit is jelent, egyáltalán mi a márkahivatal, a bírónő nem vette figyelembe az alicantéi döntést” – mondta Lénárd, kifogásolva, hogy a román bíróság semmibe vette az Európai Unió egyik hivatalának döntését. A táblabíróság tulajdonképpen megerősítette az elsőfokú döntést, mely kimondta: a csíkszentsimoni sörmanufaktúrában márkát hamisítottak, ezért el kell kobozni az eszközöket, amivel hamisították. „Fogalmunk sincs, mit fognak elkobozni, de elég, ha csak a ládákat, amelyek összértéke 1 millió euróra rúg, a több ezer hűtőszekrényről és egyéb felszerelésről nem is beszélve.” A hogyan továbbra válaszolva Lénárd azt mondta, sajnos fellebbezésnek helye nincs, legalábbis Romániában, így a végleges ítélet szerint a szentsimoniak hamisítottak. „Sokaknak szúrta a szemét, hogy magyarul szólítottuk meg fogyasztóinkat, használtuk szimbólumainkat” „Meg voltam győződve, hogy győz az igazság, de ki kell mondani, ez az ítélet tulajdonképpen egy székelyföldi magyar cég elleni támadás: sokaknak szúrta a szemét, hogy magyarul szólítottuk meg fogyasztóinkat, használtuk szimbólumainkat” – kesergett Lénárd, akinek amiatt is főhet a feje, hogy a Heineken – amint azt már a multinacionális cég vezetői jelezték – kártérítést követel majd tőle. „Ez azt jelentené, hogy Lénárd András üzletembernek vége” – mondta baljóslóan az üzletember.
Hozzátette: tény és való, sokat reszkíroztak, nemrégiben ráadásul még bővítették is termelő kapacitásukat. „Letérdelni nem fogunk” Az ítélet dacára Lénárd azt mondja, „letérdelni nem fogunk”, s hogy elképzelések ugyan vannak, de „ezekről még korai beszélni, váratlanul ért a döntés.” A más recept szerint készülő Székely sör-terméket egyébként nem érinti az ítélet, azt továbbra is gyárthatják ezen a néven, bár Lénárd szerint komoly gondot jelent, hogy azok is Igazi Csíki Sörös rekeszekbe kerültek. „Egy szó, mint száz, meg van gyűlve a bajunk”, pontozta a 140 személyt foglalkoztató vállalkozás többségi tulajdonosa. (Mihír nyomán)

A szerző szászrégen.ro

Egy akinek nem tetszik a jelenlegi helyzet.

Hozzászólások lezárva

Az oldal tetejére